document.write('');
مداحان بی بصیرت ؛ مردودانی که سودای برگشت دارند! - از همه جا
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرکه کاردان باشد، فرمانروایش او را دوست خواهد داشت . [امام علی علیه السلام]
 
یکشنبه 92 مهر 28 , ساعت 7:28 عصر

عصرایران - اخیراً دو تن از مداحان سیاسی، برای هاشمی و روحانی خط و نشان کشیده و علیه آنان سخنانی گفته اند. از جمله یکی از این دو ، رئیس جمهور را از معرفی جعفر توفیقی به عنوان وزیر علوم به مجلس برحذر داشته و فتوا داده(!) که اگر مجلس به توفیقی رأی اعتماد دهد، نان در شراب زده و خورده است.

در این باره چند نکته قابل ذکر است:

1 - می شود به روش گعده های دور همی، با گفتن این که "مگر این ها چه کاره اند که برای مملکت خط مشی مشخص می کنند؟" ، بحث را خاتمه داد. با این حال ، از باب آزادی بیان و این که همه شهروندان - اعم از مداح و غیر مداح - می توانند درباره امور کشورشان حرف بزنند ، بر اصل اظهار نظر سیاسی این افراد ، خدشه ای وارد نمی کنیم و آن را حق شهروندی ایشان می دانیم.
فقط امیدواریم ، این حق ، فقط شامل نورچشمی ها نشود و همه شهروندان ، چه وبلاگ نویس باشند ، چه فعال اجتماعی و سیاسی و چه مغازه دار و مداح و ... از این حق بدیهی برخوردار شوند.


2 - در سخنان برخی از این مداحان ، بی ادبی و هتاکی های آشکار وجود دارد و این در حالی است که از آنان، به عنوان کسانی که به نام اهل بیت عصمت و طهارت (ع) شناخته می شوند، انتظار می رود اگر احترام خود را نگه نمی دارند، لااقل حرمت عنوانی که یدک می کشند را داشته باشند و بدانند که منبر مداحی اهل بیت(ع)، محل به کار گیری الفاظ رکیک و توهین به این و آن نیست و با چاله میدان ، هیچ نسبتی ندارد.
 لذا اگر نمی توانند ترک عادت کنند و در خور شأن جایگاهی که تصاحب کرده اند سخن بگویند ، کاری دیگر برای خود دست و پا کنند و این عرصه را به "اهل" واگذارند!

مداح بی بصیرت
3 - "آزموده را آزمودن خطاست" و نیز روایت "مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود" از باورهای جدی انسان های عاقل است. 
این مداحان در عرصه سیاسی ، آزمون خود را پس داده و رسماً و عملاً مردود شده اند. مگر این ها ، همانانی نبودند که روزگاری احمدی نژاد را به عرش اعلی رساندند ، در انتخابات برای او خودکشی کردند ، حتی در سفرهای استانی هم با او همراه شدند و ... نتیجه چه شد؟ احمدی نژادشان ، چیز دیگری از آب درآمد و ماه عسل چند ساله شان به دادگاه و دادگاهی کشی رسید. 

بسیاری از  مداحان سیاسی سرشناس هر اندازه که خوش لحن و صدا هستند، در سیاست بی بصیرت اند و برای اثبات این بی بصیرتی ، نیازی به کندوکار بسیار نیست و مروری بر آنچه در 8 سال گذشته رخ داد ، مؤید این مدعاست. اکنون نیز ادامه همان مسیر بی بصیرتی را طی می کنند و اعتباری بدانها نیست.

و سخن آخر این که اینجا ، "جمهوری اسلامی ایران" است ، نه "جمهوری مداحان" .


کل چیزا از اول تا الان